В уряді Іспанії оцінили перспективи лідера Каталонії щодо притулку у Бельгії

Понеділок, 30 жовтня 2017, 19:43

Немає жодних обставин, які б виправдовували надання Бельгією притулку відстороненому лідеру Каталонії Карлесу Пучдемону і п’яти його соратникам.

Про це з посиланням на представника уряду Іспанії повідомляє газета El Pais.

В іспанському уряді стверджують, що ситуація з Пучдемоном не підпадає під визначення дипломатичного притулку. Також він не можу просити про так званий територіальний притулок, оскільки згідно з Женевською конвенцією 1951 року Іспанія належить до безпечних країн, а злочини, вчинені Пучдемоном (заколот і повстання) до подачі клопотання про притулок, є особливо тяжкими і не покриваються конвенцією.

Крім того Іспанія, як держава-член ЄС, є не тільки безпечною державою в міжнародному значенні, але й гарантує стандарт захисту прав людини, поваги до верховенства права та дотримання принципів та цінностей, які є сутністю Євросоюзу. Тому надання іншою державою-членом  притулку іспанському громадянину є несумісним з членством в ЄС, кажуть в іспанському уряді.

Незважаючи на це Бельгія все ж може скористатися винятковою можливістю, передбачену протоколом № 24, що дозволяє державі-члену ЄС в односторонньому порядку прийняти рішення про надання притулку громадянину іншої країни-члена.

"Це спровокує гостру полеміку між двома державами, оскільки це буде рівносильно сумнівам у тому, що Іспанія є безпечною державою і означатиме  нехтування основним принципом взаємної довіри між державами-членами ЄС" - зазначає видання.

Як повідомлялося, відсторонений Мадридом глава женералітату (уряду) Каталонії Карлес Пучдемон разом з п’ятьма соратниками прибув до Бельгії, що просити про політичний притулок у цій країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.