Посол ЄС: Україні потрібно усвідомити, що перспективи членства зараз немає

Понеділок, 13 листопада 2017, 17:22

Посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгарелі вважає, що країнам-учасницям "Східного партнерства" необхідно виходити з реальності, яка не дозволяє розраховувати на перспективу членства у близькій перспективі.

Про це він заявив у дискусії на Форумі асоціацій в Києві, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Зараз ЄС не має можливості запропонувати перспективу жодній країні-партнеру. Можливо, за кілька років, але зараз – ні", - пояснив посол, відповідаючи на запитання про актуальність нинішніх форматів співпраці ЄС зі східними партнерами, включаючи Україну.

Представник Євросоюзу наголосив, що попри це, виконання УА лишається актуальним завданням для України.

"Ми всі знаємо це (відсутність готовності ЄС до дискусії про перспективу членства), така реальність! І тепер нам, тобто Євросоюзу, необхідно переконати партнерів продовжувати виконувати Угоду про асоціацію за цього розуміння", - пояснив він.

Як відомо, Угода про асоціацію не предбачає перспективу членства України в ЄС, але і не закриває цей шлях. Як повідомляла Європравда, раніше представниця Єврокомісії заявила, що вірить, що одного дня Україна стане членом Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."