Земан привітав Путіна з "перемогою" в Сирії

Вівторок, 21 листопада 2017, 14:54

Президент Чехії Мілош Земан привітав президента Росії Володимира Путіна з "перемогою" в Сирії та запропонував не перекладати на чеську мову їхню розмову.

Про це він заявив у Росії перед початком переговорів з Путіним, повідомляє УНІАН.

"Ви перемогли в Сирії, тому що він (президент Башар Асад) володіє практично всією територією Сирії, за винятком деяких невеликих частин. Але, кінець-кінцем, це демократично обраний президент", - зазначив Земан.

На це Путін заявив, що дійсно під контролем урядових військ Сирії перебуває вже сьогодні понад 98 відсотків території.

"Осередки опору терористів ще є, але вони швидко тануть під ударами наших Повітряно-космічних сил, сирійської армії і союзників. Я вам докладно розповім про це. Але на початку нашої зустрічі хотів би вам подякувати за те, що ви прийняли запрошення", - підкреслив Путін.

Після цього Земан заявив, що слова Путіна не треба перекладати чеською мовою.

"Навіть журналісти повинні розуміти російську мову. Якщо не розуміють, це їхня помилка", - сказав президент Чехії.

Путін зауважив, що відносини між Чехією та Росією розвиваються, незважаючи на всі складнощі. За його словами, якщо в попередні роки спостерігався спад товарообігу, причому значний - майже удвічі, то за дев'ять місяців поточного року вже зростання на 40%.

У свою чергу, Земан оголосив, що приїхав до РФ зі 140 підприємцями з Чехії.

"Пане президенте, ви знаєте, коли я їхав до Франції, мене супроводжувало тільки 14 підприємців, а до Росії - 140 - у десять разів більше", - додав він.

Зазначимо, що президент Чехії Мілош Земан, відомий своєю проросійською позицією, перебуває з офіційним візитом в РФ з 20 по 24 листопада.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан вірить, що у довгостроковій перспективі Росія може стати членом ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.