Тисячі людей написали у швейцарське село, яке пропонує 60 тис. євро за переїзд

Середа, 29 листопада 2017, 11:57

Альбінен, невелике село на південному заході Швейцарії, отримало близько трьох тисяч запитів з усього світу після того, як ЗМІ поширили інформацію про виділення 60 тисяч євро за переїзд у село.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

 "Якщо підсумувати всі телефонні і письмові запити, то вийде близько трьох тисяч з кількох десятків країн", - каже голова громади Беат Йост.

Утім, у місцевій громаді відзначають, що ЗМІ спрощено подали ідею місцевих жителів. Як повідомлялось, ініціативна група села виступила з пропозицію до муніципалітету про фінансове заохочення нових жителів, щоб зупинити стрімке зменшення кількості населення.

Сім'ям, які вирішать придбати або побудувати будинок у селі, хочуть запропонувати 25 тисяч франків (21,4 тисячі євро) на одного дорослого та 10 тисяч франків (8500 євро) на одну дитину. Таким чином, родина з чотирьох осіб може отримати 70 тисяч франків (60 тисяч євро).

Після ажіотажу в пресі на сайті села розмістили уточнення: програма ще навіть не затверджена. Лише цього четверга громада проведе загальні збори, на яких голосуватиме щодо відповідного рішення.

"Однак сумнівно, що після медійного ажіотажу, який виник навколо цього питання, більшість жителів взагалі проголосує "за". Крім того, умови виплати грошового заохочення дуже складні", - йдеться у публікації.

Програма, згідно із задумом, поширюється лише на осіб, яким менше 45 років. Крім того, в Альбінені треба буде прожити не менше 10 років, інакше гроші доведеться повертати.

Щоби отримати дотацію, необхідно самому спершу вкласти у нерухомість у селі щонайменше 200 тисяч франків (170 тисяч євро).  Крім того, претенденти повинні мати вид на проживання в Швейцарії.

"Сільська рада виходить з того, що у разі схвалення програми протягом наступних п'яти років у кращому разі до п'яти-десяти сімей претендуватимуть на дотації", - йдеться у пояснювальній записці на сайті громади.

Навіть цей прогноз, уточнюють у сільраді, можна вважати оптимістичним. А з тих трьох тисяч, які вже зверталися, практично жоден не відповідав критеріям, повідомили у громаді. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.