Туск наполягає на скасуванні квот на мігрантів попри критику Єврокомісії

П'ятниця, 15 грудня 2017, 15:41

Президент Європейської ради Дональд Туск наполягає на своїй пропозиції переглянути питання квот на біженців через їхню неефективність, за що його розкритикували в Єврокомісії.

Про це він заявив після завершення саміту лідерів ЄС у Брюсселі.

"Я не змінював свою думку. Що нам потрібно сьогодні - це ефективний метод для припинення або, принаймні, зменшення припливу нелегальних мігрантів до Європи. Квоти займають багато часу і спричиняють суперечки серед країн, але не припиняють нелегальну міграцію", - сказав Туск.

Туск у своєму зверненні напередодні саміту лідерів ЄС заявив, що обов'язкові квоти, запропоновані Єврокомісією в рамках реформи системи надання притулку "виявилися неефективними" і створили суперечки серед країни ЄС.

Єврокомісар з питань міграції Дмітріс Аврамопулос заявив, що заява Туска є антиєвропейською.

Нагадаємо, Єврокомісія вирішила направити до Суду ЄС скарги проти Чехії, Угорщини та Польщі за невиконання цими країнами юридичних зобов'язань щодо переміщення мігрантів.

Угорщина взагалі не бере участі в схемі переміщення з самого початку, Польща не переселила жодного мігранта з грудня 2015 року, Чехія не бере участі у схемі з серпня 2016 року і не брала на себе нових зобов'язань більше року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua