Президент Македонії заветує закон про визнання другої офіційної мови

Середа, 17 січня 2018, 20:53

Президент Македонії заявив, що накладе вето на закон, який зробить албанську мову другою офіційною у країні.

Президент Георге Іванов вважає закон непотрібним і неконституційним, повідомляє Associated Press.

Македонські депутати схвалили законопроект минулого тижня, парламентське голосування бойкотувала головна опозиційна партія.

Іванов заявив, що закон буде коштувати дуже великого і дорогого скорочення у державних установах, замість того, щоб "будувати багатонаціональне суспільство в дусі діалогу і співіснування".

Згідно з македонською конституцією, президент зобов'язаний підписати законодавство, якщо воно буде схвалене парламентом вдруге.

Етнічні албанці становлять чверть двомільйонного населення Македонії. Новий закон дозволяє їм використовувати албанську для комунікації з усіма державними установами країни.

Попередній закон, який був прийнятий в результаті мирної угоди 2001 року про припинення збройного конфлікту між етнічними албанцями та урядовими силами, передбачав офіційне використання албанської мови лише в районах, де албанська меншість становила більше 20% населення.

Опозиційна партія VMRO-DPMNE виступила проти закону, заявивши, що він є "неконституційним і дискримінаційним щодо македонської мови та інших мов, якими розмовляють мешканці країни". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua