Чеський сенатор, якому заборонено в’їзд в Україну, відвідав окупований Крим

оновлено
Вівторок, 6 лютого 2018, 15:34

Днями делегація чеських політиків, у складі якої був чеський сенатор Ярослав Доубрава, повернулася з анексованого Криму.

Як повідомила "Радіо Свобода" речниця Сенату Ева Давідова, Доубрава їздив до анексованого Росією Криму за власною "приватною ініціативою". 

За повідомленнями чеських ЗМІ, члени чеської делегації провели в Криму зустрічі з російськими військовими, зокрема, фотографувалися з ними, тримаючи в руках прапор Росії.

 Фото з Facebook-сторінки Žarko Raptor Jovanovič
 Фото з Facebook-сторінки Žarko Raptor Jovanovič

До складу делегації входили також депутат парламенту Чехії Зденєк Ондрачек, заступник голови комуністичної партії Чехії Йозеф Скала, голова Чеського союзу бійців за свободу Ярослав Водічка, активістка Єлена Вічанова, публіцист Жарко Йованович.

Речниця Сенату наголосила, хоча інформація про цю поїздку "може бути для декого, наприклад, і для сенаторів, тривожною, канцелярія Сенату не отримали жодної інформації ані прохання від пана сенатора Доубрави про те, щоб цей візит став офіційним відрядженням Сенату чи цього сенатора".

"Тобто ми не були ні перед тим, ні після того поінформовані про цю подію. Через те вважаємо цю поїздку його приватною ініціативою чи дією, про яку на цій підставі не можемо говорити чи будь-як коментувати", – заявила Давідова.

Це не перша поїздка Доубрави до окупованого Росією Криму. Україна заборонила йому в’їзд після того, як у листопаді 2014 року він зіграв роль "іноземного спостерігача" в окупованому Луганську на псевдо виборах.

Міністерство закордонних справ України наразі не коментувало візит чеської делегації.

Оновлено: як з'ясувалось, частина фото зроблені не в Криму, а у Волгограді. Детальніше читайте у новині "Візит чеських політиків до Криму виявився фейком". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: