Парламент Вірменії вперше в історії обрав президента

фото
П'ятниця, 2 березня 2018, 11:19

Вірменський парламент 90 голосами "за" і 10 голосами "проти" обрав колишнього прем’єра і посла Армена Саркісяна четвертим президентом Вірменії.

Про це повідомляє агентство ARKA.

Парламент Вірменії вперше обирав главу держави, оскільки країна в 2015 році перейшла до парламентської форми правління. Всього в голосуванні взяло участь 101 з 105 депутатів. Один бюлетень визнали недійсним.

 

Кандидатуру Армена Саркісяна висунули 65 депутатів від фракцій Республіканська партія Вірменії та Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн.

Новообраний президент вступить на посаду 9 квітня після закінчення повноважень чинного глави держави Сержа Саргсяна. У той же день уряд подасть у відставку. Прем'єр-міністр буде обраний правлячою партією або правлячою коаліцією.

Армен Саркісян займався дипломатичною роботою з 1991 року і в 1991-1996 роках займав посаду Тимчасового повіреного у справах Вірменії, потім - посла в Великій Британії. У 1992-1996 роках був старшим послом в Європі, послом в Євросоюзі, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Ватикані, главою місії Вірменії в ЄС.

У 1996-1997 роках займав посаду прем'єр-міністра Вірменії. У 1998-1999 роках перепризначений послом в Сполученому Королівстві і Ватикані.

Має дипломатичний ранг надзвичайного і повноважного посла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.