У МЗС Польщі не бачать зростання неприязні до українців серед поляків

Понеділок, 26 березня 2018, 10:24

У МЗС Польщі кажуть, що не бачать зростання антипатії до українців з боку поляків.

Про це у інтерв’ю "Європейській правді" заявив заступник голови МЗС Польщі Бартош Цихоцький, коментуючи соціологічні дані про те, що у Польщі антипатиків українців стало суттєво більше, ніж симпатиків.

"Мені важко якось інтерпретувати вказане дослідження, але хочу зазначити: особисто я жодним чином не відчуваю зростання антипатії до українців у Польщі", - наголосив заступник міністра.

"Наразі ми маємо величезну кількість українців, які навчаються у Польщі, працюють у Польщі, ведуть бізнес із польськими партнерами. Хіба це не доказ гарних відносин між нашими народами?", - додав він.

Водночас Цихоцький визнав існування "поодиноких прикрих випадків".

"Але хочу запевнити: наш уряд бажає, щоби польсько-українські взаємини лише покращувались, щоб були тісними, а не погіршувались", - зауважив дипломат.

Цихоцький наголосив, що МЗС перебуває у постійному контакті з поліцією та відстежує ситуацію, проте причин для хвилювань він не бачить.

"Збільшення числа інцидентів, про які ви кажете, не йде у жодне порівняння із загальним збільшенням кількості українців у Польщі. Саме тому я, навпаки, трактував би нинішню ситуацію як великий успіх наших взаємин. Кількість українців, які живуть у Польщі, за короткий період наближається до двох мільйонів, натомість ми маємо лише поодинокі неприємні інциденти. Це справді успіх!", - резюмував дипломат.

Читайте повне інтерв’ю: "Заступник глави МЗС Польщі: Ми не приховуємо історичні злочини проти українців".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.