Висилка 13 дипломатів з РФ не вплине на українські консульства – МЗС

П'ятниця, 30 березня 2018, 18:55

Рішення Російської Федерації про висилку 13 українських дипломатів не зашкодить здатності України захищати українських громадян за кордоном.

Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца в коментарі "Європейській правді".

"У нас достатня кількість консульських співробітників. Тому, на щастя, можна стверджувати, що рішення про висилку дипломатів суттєво не вплине на нашу здатність захищати інтереси громадян України як в Москві, так і в консульських округах", - заявила вона.

Беца підкреслила, що Росія висунула до дипломатів вимогу виїхати за межі країни протягом 48 годин, що є доволі нетиповим і для дипломатичної практики в цілому, і для нинішньої хвилі висилання дипломатів.

Варто зауважити, що для дипломатів інших країн РФ встановила термін виїзду від 6 днів до двох тижнів.

Речниця МЗС водночас не стала називати кількість українських дипломатів, які працюють у дипмісіях в РФ. Офіційний сайт МЗС містить прізвища 29 дипломатів у місіях в РФ: 4 у посольстві, 7 у генконсульстві в Санкт-Петербурзі, 14 в Ростові-на-Дону, по 1 в Новосибірську та Єкатеринбурзі. Однак кілька джерел у МЗС підтвердили "Європейській правді", що реальна кількість – значно вища. "Ми не публікуємо дані про всіх співробітників, в тому числі з міркувань безпеки", пояснив один зі співрозмовників.

Нагадаємо, Росія висилає 13 українських дипломатів у відповідь на оголошення Києвом персонами нон грата 13 російських дипломатів у зв’язку з отруєнням Сергія Скрипаля в Британії.

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав нонсеном висилку Росієюукраїнських дипломатів у відповідь на оголошення Києвом персонами нон грата 13 російських дипломатів.

Наразі, у відповідь на висилку російських дипломатів у зв’язку з отруєнням Скрипаля, Росія оголосила персонами нон-грата дипломатів з 23 країн світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.