РФ тестувала отруту на дверних ручках задовго до Солсбері – розвідка Британії

П'ятниця, 13 квітня 2018, 16:27

Росія проводила випробування з нанесенням нервово-паралітичних речовин на дверні ручки задовго до отруєння Сергія Скрипаля та його доньки в Солсбері.

Про це йдеться у листі радника британського прем’єра з питань нацбезпеки Марка Седвілла на адресу генсека НАТО Єнса Столтенберга, текст якого опублікувало видання The Guardian.

Седвілл у своєму листі заявляє, що речовина "Новічок" була розроблена на російському дослідницькому об'єкті в м. Шихани в рамках програми наступальної хімічної зброї з кодовою назвою "Фоліант".

"Упродовж 2000-х років Росія розпочала програму випробування способів доставки хімічних речовин, а також підготовку персоналу спеціальних підрозділів з використання цієї зброї. Надалі програма включала вивчення методів застосування нервово-паралітичних речовин, включаючи нанесення на ручки дверей", - йдеться у листі.

Седвілл зазначає, що протягом останнього десятиліття Росія виробляла й накопичувала невеликі кількості речовин серії "Новічок".

"Російська програма хімічної зброї тривала після розпаду Радянського Союзу. До 1993 року, коли Росія підписала конвенцію з хімічного зброї (CWC), цілком імовірно, що деякі речовини типу "Новічок" пройшли випробування і були дозволені для використання російськими військовими", - йдеться у листі.

Седвілл також повідомляє, що російські спецслужби шпигували за Скрипалем та його донькою щонайменше 5 років.

Як відомо, Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Британії щодо отруєння в Солсбері.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей раніше заявила, що Сергій Скрипаль та його дочка були отруєні військовою нервово-паралітичною речовиною з групи "Новічок", розробленою Радянським Союзом в 1970-х і 80-х роках.

Пізніше стало відомо, що "Новічок" було застосовано у формі прозорого гелю без запаху. Його нанесли на ручку вхідних дверей в будинок Скрипаля вранці 4 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua