Туреччина робить великі кроки в напрямку від ЄС - Ган

Вівторок, 17 квітня 2018, 18:41

Туреччина продовжує робити величезні кроки в напрямку від Євросоюзу, зокрема, у сфері верховенства права та основних свобод.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган на прес-конференції у Брюсселі.

"Комісія неодноразово закликала Туреччину відмітити цю негативну тенденцію у пріоритетному напрямку і дає чіткі рекомендації з цього в сьогоднішньому звіті", - сказав Ган.

Єврокомісія сьогодні опублікувала доповідь щодо ситуації в Туреччині станом на 2018 рік та оцінила її критерії для вступу в ЄС.

У доповіді міститься заклик до Анкари скасувати надзвичайний стані зазначається, що з моменту його запровадження понад 150 тисяч осіб були взяті під варту, 78 000 осіб були заарештовані та більше 110 000 державних службовців звільнено.

"Широкомасштабний та колективний характер, а також непропорційність заходів, вжитих після спроби державного перевороту в умовах надзвичайного стану, такі як широкомасштабні звільнення, арешти та затримання, продовжують викликати серйозні занепокоєння. Туреччина повинна без зволікання скасувати надзвичайний стан", - йдеться у звіті.

У документі також відзначається зростаючий вплив президента Реджепа Тайіпа Ердогана та значне ослаблення демократії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.