Туреччина пропонує Україні чотиристоронній формат співпраці разом з Азербайджаном і Грузією

Четвер, 19 квітня 2018, 17:59

Делегація Туреччини запропонувала голові Верховної ради України Андрію Парубію розширити співпрацю на рівні парламентів до тристороннього або чотиристороннього формату.

Про це повідомила прес-служба ВР.

Під час зустрічі у Києві глава комітету у закордонних справах турецького парламенту Волкан Бозкир запропонував додатковий вимір співпраці у форматі Україна-Азербайджан-Туреччина або Україна-Азербайджан-Туреччина-Грузія.

Голова Верховної ради зазначив, що підтримує регіональну співпрацю, зокрема у Балтійсько-Чорноморському вимірі, і Києву будуть цікаві будь-які нові її формати. На його думку, це сприяє розвитку економічної та політичної співпраці.

Парубій звернувся до представників національних зборів Туреччини з проханням не брати участі у Міжнародному форумі Російської Федерації, що відбуватиметься в окупованому Криму, в Ялті, як такому, що суперечить міжнародним нормам.

"Це свідома провокація для залучення представників інших країн, щоб вони відвідали окупований Крим. Це болюче сприймають татари", - зауважив він.

Бозкир запевнив, що на офіційному рівні жодна делегація участі у форумі не братиме, та додав, що так само не підтримують розвиток туризму з окупованим Кримом.

Крім того, Бозкир запевнив українців у незмінній підтримці територіальної цілісності та незалежності та наголосив, що Туреччина ніколи не визнає окупацію українського Криму та Донбасу.

Він також підкреслив, що доносить цю позицію на всіх можливих міжнародних платформах.

"Для нас Україна – це не просто сусід, а й стратегічний партнер. Першочергове наше завдання – це забезпечення безпеки та мирного життя", - підкреслив він.

Нагадаємо, минулого року у Варшаві пройшла спільна сесія парламентів Польщі, України та Литви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?