Депутатів-корупціонерів у ПАРЄ допомогли визначити проблеми з перекладом

Вівторок, 24 квітня 2018, 10:02

Зовнішня слідча група, яка розслідувала системний підкуп депутатів ПАРЄ з боку уряду Азербайджану, довела провину кількох фігурантів завдяки проблемам з перекладом.

Про це йдеться у статті "Гроші, секс, ікра та 17 депутатів: що відомо про масштабну схему підкупу в ПАРЄ" на сайті "Європейської правди".

Один із фігурантів колишній президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт погано знає англійську мову, але при цьому він надавав витончено написані документи, коли був доповідачем з питань Азербайджану.

"Коментарі, які Аграмунт надавав до звітів, були написані такою доброю англійською мовою, що було очевидно: їх писав не він", - пригадує один зі свідків.

Ще одна цікава деталь – він приїздив до Азербайджану за два дні до офіційної делегації.

Героєм звіту став також Жорді Шукла – ще один депутат з Іспанії. Він очолив місію ПАРЄ на виборах в Азербайджані в 2015 році, попри те, що ОБСЄ взагалі відмовилася спостерігати за тими виборами (на той час масові репресії проти опозиції не дозволяли говорити навіть про мінімальний рівень дотримання стандартів).

"Передвиборчу доповідь місії, викладену на семи сторінках і написану досконалою англійською мовою, Шукла підготував протягом 45 хвилин", - розповів один з учасників поїздки.

За його оцінкою, було технічно неможливо так швидко підготувати такий великий документ, до того ж, рівень тексту не відповідав знанням англійської депутатом. Шукла пояснив тоді, що написав документ каталанською мовою, а переклад здійснив колега в Іспанії.

Те саме відбулося після виборів: депутат роздав колегам готовий звіт місії, написаний ідеальною англійською.

Слідча група допитала Шуклу з приводу перекладача і він передав контакти своєї знайомої в Іспанії, яка нібито робила цей переклад.

"У заяві, написаній англійською з помилками, вона підтвердила, що Шукла просив її залишатися на зв’язку, щоби скласти кілька текстів англійською. "Співробітники ПАРЄ вважають, що заява (місії спостереження за виборами) була підготовлена кимось, хто тісно пов'язаний з Азербайджаном", - йдеться у звіті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?

А то Лукашенко нападе: чи очікувати Україні російського нападу з території Білорусі

Навіщо Лукашенку військові навчання на кордоні з Україною? Чи відповідає войовнича риторика білоруського диктатора його справжнім цілям?