Прокуратура Польщі підтвердила звинувачення проросійського політика у шпигунстві для РФ

Вівторок, 3 квітня 2018, 15:07

Варшавська прокуратура вперше підтвердила виданню Niezalezna, що затриманого торік прокремлівського політика і лідера партії "Зміна" Матеуша Піскорського звинувачують у шпигунстві на користь Росії та Китаю.

Як пише Niezalezna, така інформація з’являлась і раніше, але усе це було медійними спекуляціями.

Піскорського затримали у травні минулого року. Відомо, що з 2013 року до травня 2016 року він брав участь в "діяльності російської цивільної розвідки, спрямованої проти Польщі". У рамках цієї діяльності він мав створити політичну партію і товариства, фінансовані Російською Федерацією.

Ці організації покликані були до виконання "оперативних завдань, які викликали б антиукраїнські настрої в Польщі і поляризували українсько-польські відносини". Піскорського також звинувачують в участі в якості спостерігача на так званому "референдумі" у Криму у березні 2014 року.

Як відзначає видання, розслідування проти Піскорського завершено. Термін його попереднього ув'язнення закінчується 7 травня 2018 року. Розслідування було продовжено до 27 червня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?