В Албанії опозиція блокує дороги через платне шосе до Косова

Четвер, 5 квітня 2018, 15:28

В Албанії опозиція мобілізувала своїх прибічників для блокування доріг по всій країні у суперечці навколо запровадження плати за користування дорогою, що поєднує країну з Косово.

Про це повідомляє Balkan Insight.

Так, сотні людей заблокували автостраду поблизу міста Мілот у 50 км від столиці Албанії Тірани. Протестувальники, крім того, вступили у протистояння з поліцією.

Також натовп за 16 кілометрів від столиці заблокував дорогу, що поєднує Тірану з Дурресом.

У місті Ельбасан протестувальники запалили шини на єдиній дорозі, що поєднує Албанію з Македонією. Шини палили і на дорозі, яка поєднує країну з Грецією.

Протести в Албанії розпочалися після того, як уряд почав запроваджувати плату у розмірі від 2,5 до 22 євро за користування дорогою, що поєднує країну з Косовом. У суботу декілька тисяч людей на знак протесту перекрили дорогу і вступили у сутички з поліцією.

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама спочатку реагував на протести погрозами, а пізніше пообіцяв знижки для постійних користувачів дороги, однак для албанців його обіцянки виглядають непереконливими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.