У Латвії почали кримінальне переслідування найманця, який воював за "ДНР"

Середа, 16 травня 2018, 14:08

Поліція безпеки Латвії розпочала кримінальне переслідування негромадянина Латвії Артема Скрипника, підозрюваного в протиправній участі у збройному конфлікті на сході України.

Про це повідомляє портал Delfi.

За даними Поліції безпеки, кримінальний процес розпочато за ч. 1 статті 89 (участь у злочинній організації, яка домагається розчленування України) і ч. 1 статті 77 (незаконне участь у збройному конфлікті за межами Латвії) Кримінального закону Латвії. Матеріали справи передані в прокуратуру.

В ході кримінального процесу, розпочатого в листопаді 2017 року, було встановлено, що негромадянин Латвії намагався вступити у воєнізовану організацію, яка була створена з метою здійснювати проти держави особливо тяжкі злочини, надаючи військову підтримку особам, зацікавленим у руйнуванні єдиної територіальної цілісності України, а також в рамках цієї воєнізованої організації протизаконно брати участь у військовому конфлікті на сході України.

У Поліції безпеки зазначили, що підозрюваний раніше потрапляв у поле зору ПБ, проти нього раніше також був початий кримінальний процес за ч. 1 статті 77 УЗ Латвії — незаконна участь у збройному конфлікті за межами Латвії.

У серпні 2017 року суд виправдав його. Скрипник в ході досудового розслідування Поліції безпеки визнав свою провину в злочинних діяннях, включаючи вбивства людей. Однак у суді він стверджував, що займався в Україні гуманітарною діяльністю, а в своїх свідченнях в ході досудового розслідування оббрехав себе, оскільки перебував під психологічним тиском.

26 квітня 2017 року суд переглянув відеозапис показань обвинуваченого, даних слідчим ПБ. У них Скрипник розповідає, що жив у Москві і з 2008 року брав участь у групових заняттях, в тому числі на військові теми. Влітку 2014 року йому запропонували разом з цією групою відправитися в східну Україну. За один день участі у збройному конфлікті йому запропонували 20 тис. рублів. Зброю і форму Скрипнику видали ще в Росії, а в бойових діях в Луганську і Донецьку він брав участь з липня 2014 року. Скрипник стверджував, що вбивав людей — як снайпер він нібито застрелив понад 100 осіб. Після поранення він місяць лікувався в лікарні, а потім продовжував брати участь у бойових діях до кінця квітня 2015 року.

У травні 2015 року Скрипник був затриманий у Росії за незаконний перетин кордону, але вже в жовтні був звільнений. На початку 2016 року його затримали в Латвії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.