Чехія хоче спростити і прискорити працевлаштування українців

Вівторок, 22 травня 2018, 07:50

У Чехії хочуть запровадити спеціальну програму, яка б дозволяла трудовим мігрантам з України потрапляти до країни швидше і простіше.

Про це заявила міністр праці Чехії Ярослава Нємцова, повідомляє портал iDnes.

"Нам не вистачає двох тисяч працівників лише у соціальних службах. Ми знаємо, що можемо працевлаштувати їх дуже швидко" - зазначила Нємцова.

У Чехії спостерігається рекордно низький рівень безробіття – найнижчий з 1997 року і найменший у ЄС. У кінці квітня він становив 3,2%. Служби зайнятості зафіксували242 тисячі безробітних і 267 тисяч вакансій. Роботодавці нарікають на брак робочої сили, закликаючи залучати її з-за кордону.

За даними Нємцової, у Чехії працюють 374 тисячі працівників з-за кордону. З них 280 тисяч прибули з інших країн ЄС, решта – з-за меж Євросоюзу.З України прибули на роботу 70 тисяч осіб.

На думку міністра, спеціальна программа дозволила б українцям швидше і простіше потрапляти до Чехії на роботу у соціальній сфері. На її думку, ця программа могла б діяти подібно до тої, що вже існує для приваблювання висококваліфікованих працівників в аграрному секторі.

"Якщо роботодавці просять про працівників з України, якщо вони їх шукають, мають належно зареєстровані вакансії, недивно, що процедура потрапляння такого працівника до компанії може займати до року" - зазначила міністр.

Ярослава Нємцова минулого тижня відвідала Україну, зокрема посольство Чехії в Україні, а також генеральне консульство у Львові, щоб домовитись про спрощення й прискорення процедури оформлення дозволу на роботу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.