ЗМІ: голова МВС Німеччини виставив Меркель новий дедлайн у суперечці щодо біженців

Понеділок, 18 червня 2018, 14:52

Міністр внутрішніх справ Німеччини від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеєгофер погодився дати канцлерці Ангелі Меркель час до кінця червня для пошуку європейського рішення у міграційній суперечці.

Про це повідомляє Bild з посиланням на інформацію агентства dpa.

Пропозицію Зеєгофера відтермінувати дедлайн для Меркель підтримало у понеділок правління ХСС. Якщо до кінця місяця не будуть досягнуті домовленості з європейськийми партнерами, міністр віддасть наказ не допускати певні категорії біженців до Німеччини.

За даними німецьких ЗМІ, Меркель прийняла умову голови МВС. Крім того, за інформацією джерел, Меркель прийняла підхід свого міністра щодо мігрантів. 1 липня вона проінформує правління своєї партії про хід переговорів щодо угод із країнами, які найбільше потерпають від напливу мігрантів, такими як Італія, Греція та Іспанія.

О 14:00 за місцевим часом Зеєгофер дасть прес-конференцію в Мюнхені, де виступить із офіційною позицією. Очікується, що невдовзі після нього із заявою у Берліні виступить Ангела Меркель.

Основна суперечка між Зеєгофером та Меркель полягає в тому, що глава МВС, який одночасно очолює ХСС, вимагає дозволу для прикордонних земель відмовляти шукачам притулку, якщо вони зареєструвалися в іншій державі ЄС або якщо у Німеччині їм вже було відмовлено в притулку.

Меркель прагне уникнути односторонніх кроків Німеччини, які можуть роздратувати інші країни-члени ЄС та ще більше послабити зусилля, спрямовані на спільну міграційну політику для всього ЄС.

Згідно з опитуванням, 62% респондентів висловилися за те, щоб розвертати на кордоні незареєстрованих мігрантів відповідно до пропозиції Зеєгофера.

Читайте також: "Ультиматум для Меркель: як нова міграційна криза ламає уряд Німеччини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.