Міністр оборони Естонії розповів про перспективи вступу України і Грузії в НАТО

Субота, 2 червня 2018, 16:47

Грузія і Україна повинні готуватися до вступу в НАТО і чекати відповідного моменту.

Про це заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк, повідомляє портал ERR.

"Я говорив своїм грузинським та українським колегам, що ніколи не треба здаватися. Найкращий приклад — членство Балтійських країн. Його вважали дивом, але, тим не менше, це сталося", - сказав Луйк.

За його словами, це стало можливо завдяки раптовому "роману" екс-президента США Джорджа Буша і президента Росії Володимира Путіна в 2001 році і терактам 11 вересня, які знецінили колективну оборону.

"Ми були готові діяти при першій можливості. Якщо б ці дебати пройшли через рік, їх отруїли б розбіжності, пов'язані з війною в Іраку", - сказав міністр і закликав Грузію і Україну дочекатися слушного моменту і використовувати його.

За словами Луйка, він ніколи не чув заяв, щоб прийняття Балтійських країн в НАТО яким-небудь чином означало, що в альянс не можуть бути прийняті Грузія і Україна.

"Наша історія — хороша. Вона показує, що можна побудувати систему стримування і вона буде працювати. У Грузії і України не було стримування", - сказав він.

За словами міністра, зараз Естонія не змогла б увійти в НАТО, якби вже не перебувала в альянсі. "Швидше за все, у нас в такому випадку були б проблеми" – сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".