Вибори мера Кишинева, які виграв кандидат проєвропейської опозиції, визнали недійсними

Середа, 20 червня 2018, 09:57

Суд Кишинева визнав недійсними результати виборів мера Кишинева, на яких переміг голова проєвропейської "Платформи "Гідність і правда" Андрій Нестасе.

Прто це повідомляє Newsmaker.

Суд прийняв рішення у зв'язку зі скаргою Партії соціалістів, яка звинуватила обраного мера в передвиборній агітації в день виборів.

Рішення приймали за закритими дверима, засідання тривало більше п'яти годин. Суд, зокрема, визнав заклик Нестасе вийти на вибори, зроблений в день голосування, передвиборчою агітацією.

Суддя додав, що обидва кандидати, Нестасе і його суперник від Партії соціалістів Іон Чебан, займалися передвиборною агітацією на своїх сторінках в Facebook і в передачах, куди приходили як гості.

Рішення суду, однак, не означає, що переможцем виборів стає Чебан. Згідно із законодавством, якщо вищі судові інстанції залишать в силі рішення суду, нових виборів не буде.

У Молдові місцеві вибори не можуть проводитися менше, ніж за рік до чергових виборів до місцевих органів влади, які повинні відбутися в червні 2019 року. В цьому випадку виконувати обов'язки мера Кишинева продовжить Руслан Кодряну.

Нестасе після засідання закликав людей готуватися до масових протестів і пообіцяв, що буде оскаржувати рішення суду в Апеляційній палаті.

Нестасе на виборах набрав 52,16% голосів, а за кандидата від Партії соціалістів проголосували 47,84% мешканців столиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".