Парламент Румунії відхилив вотум недовіри уряду

Четвер, 28 червня 2018, 10:35

У Румунії парламент відхилив вотум недовіри уряд на чолі з прем'єр-міністром Віорікою Денчиле.

Про це передає Digi24.ro.

З 456 присутніх парламентарів за відставку проголосували 166 осіб при необхідних 233 голосах.

Вотум недовіри уряду Денчиле, обраній за пропозицією правлячої партії Соціал-демократів та її лідера Лівіу Драгня, 20 червня висунула опозиція з націонал-лібералів і "Союзу порятунку Румунії".

Лідери партій Людовик Орбан і Дан Барна також закликали громадян вийти на протест, щоб підтримати недовіру уряду.

Під час розгляду вотуму перед будівлею парламенту в Бухаресті пройшла акція протесту, на якій зібралося близько 2 тис. осіб. Люди на площі перед парламентом вимагали відставки не лише прем'єра Денчиле, але і президента Клаус Йоханніса. Останній зажадав відставки Денчиле ще в квітні. Тоді Денчиле заявила, що не має наміру йти з посади.

Уряд звинувачують у погіршенні економічної ситуації в країні та впливі на систему юстиції.

Нижня палата парламенту Румунії нещодавно схвалила поправки до кримінального процесу країни, які, на думку критиків та центристської політичної опозиції, послаблять повноваження прокурорів щодо розслідування корупції на високому рівні.

В уряді Румунії також наполягають на звільненні глави антикорупційного управління. В останні роки прокурори Національного антикорупційного управління (DNA)  винесли цілий ряд обвинувальних вироків законодавцям, міністрам і мерам, викриваючи конфлікти інтересів, зловживання владою, шахрайство і надання державних контрактів в обмін на хабарі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: