"Румунська шпигунка" розкрила дані про постачання електрики до Криму та Донбасу - ЗМІ

Четвер, 28 червня 2018, 14:30

Заарештована в Росії Каріна Цуркан, 44-річна жінка з молдовським, румунським і російським громадянством, офіційно звинувачена у шпигунстві на користь Румунії.

Про це пише "Радио Свобода".

За даними ЗМІ, Цуркан підозрюють у передачі Румунії даних про переговори Росії з організації постачання електроенергії в анексований Крим та на окуповані території Донецької та Луганської областей.

Сама Цуркан не визнає провину і вважає порушену проти неї справу спробою змістити її з посади "через принциповість і непідкупність".

Цуркан була членом правління російської енергетичної компанії "Інтер РАО" з 2012 року. До останнього часу вона очолювала торговий підрозділ групи. Після оприлюднення звинувачень стало відомо, що компанія її звільнила. Раніше вона також деякий час керувала підрозділами "Інтер РАО" в Молдові та Україні.

У Цуркан нібито були зв'язки з бізнесменом, який працював з румунськими спецслужбами. Агенти ФСБ Росії затримали і заарештували Цуркан у п'ятницю, 15 червня.

Цуркан залишиться під вартою до 13 серпня. Їй загрожує від 10 до 20 років ув'язнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.