На Балтиці почались масштабні навчання НАТО "Удар шаблі"

Понеділок, 4 червня 2018, 08:41

У регіоні Балтійського моря почалися щорічні міжнародні навчання Saber Strike ("Удар шаблі") за участі 18 тис. військових з 19 країн НАТО і партнерів альянсу.

Про це пише Delfi.

Військові маневри під керівництвом збройних сил США в Європі триватимуть в Литві, Латвії, Естонії та Польщі до 15-го червня. Цьогоріч у навчаннях бере участь також розміщена в рамках розширеної присутності НАТО в Прибалтиці багатонаціональна бойова група військових з США, Німеччини, Великої Британії і Канади.

У цей же час в Литві відбудуться національні навчання "Гуркіт грому", в Балтійському морі - навчання Baltpops. Всього в Литві одночасно будуть тренуватися до 13 000 військових.

У Латвії одночасно з Saber Strike проходять міжнародні військові навчання Summer Shield XV. Загалом у навчаннях на території Латвії візьмуть участь понад 3000 військовослужбовців з Албанії, США, Данії, Італії, Канади, Латвії, Великої Британії, Норвегії, Польщі, Словенії, Іспанії та Німеччини.

У ході навчань будуть проводитися операції на суші, в морі і в повітрі. Міжнародні навчання Saber Strike проводяться з 2010 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.