Екс-президент Естонії розповів, коли вступ України до НАТО стане реальним

Понеділок, 4 червня 2018, 11:30

Вступ України до НАТО стане реальним, щойно з’явиться близька перспектива членства в ЄС.

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" заявив колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес.

"22 роки тому, коли я очолив МЗС Естонії, у нас всі думали виключно про НАТО. Я ще тоді говорив: так, це правильна мета. Але доки ми не є членом ЄС, в НАТО лишатимуться держави, які ветуватимуть наш вступ до Альянсу. Та щойно буде визначеність із тим, що ми вступаємо до ЄС – це вето зникне. Не може, скажімо, Британія чи Німеччина ветувати рішення про вступ до НАТО держави, яка стає членом ЄС!" - пояснив він.

За словами Ільвеса, Росія не усвідомлювала, що балтійські країни вступлять до НАТО зі вступом до ЄС.

"Це, до речі, було великою помилкою Росії у стратегії щодо держав Балтії. Вони говорили нам: будь ласка, вступайте до ЄС, але ви не можете вступати до НАТО. Вони не усвідомлювали, що перше відкриває доступ до другого", - сказав екс-президент.

Він підкреслив, що Естонія стала членом НАТО раніше, ніж членом ЄС, суто через тривалість процедури.

"На той момент, коли члени НАТО дали згоду на наш вступ, всі вже знали, що дуже скоро ми вступимо до ЄС. І саме це дозволило нам отримати згоду щодо НАТО, попри спротив Росії. Європейська перспектива звела нанівець аргументи противників нашого членства в Альянсі. Після цього Росія змінила свою тактику. І коли постало питання України, вони опиралися навіть Угоді про асоціацію. Отже, членство в ЄС для вас – необхідна сходинка для вступу в Північноатлантичний альянс", - додав Ільвес.

Детальніше читайте в інтерв'ю на сайті ЄвроПравди: "Екс-президент Естонії: Україна хоче до НАТО? Тоді вам спершу доведеться вступити до ЄС".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.