Прем'єр Чехії пригрозив Словаччині судом

Четвер, 7 червня 2018, 11:12

Прем'єр-міністр Чехії Андрeй Бабіш має намір подати скаргу на Словаччину в Європейський суд з прав людини у зв'язку з нібито неправдивою інформацією про його співпрацю з чехословацькою з комуністичною спецслужбою StB (аналог радянського КДБ).

Про це передає Radio Praha.

"Коли ЗМІ інформують про те, що я програв судову справу, яка стосувалася співпраці з StB, вони брешуть, тому що я виграв цю суперечку. І також виграю його надалі. Позов в Європейський суд я маю намір подати до 15 червня", – пообіцяв глава чеського уряду і поскаржився, що "на людей впливає брехлива інформації в ЗМІ".

Звинувачення у змові з StB засновані на державних історичних архівах Словаччини (сам Бабіш є уродженцем цієї країни). Бабіш підтверджував, що відвідував зустрічі з працівниками StB у 1980-х роках в колишній Чехословаччині, коли він був членом Комуністичної партії і працював у зовнішній торгівлі. Прем'єр наполягає, що він обговорював тільки економічні інтереси країни.

Президент Чехії Мілош Земан у середу повторно призначив лідера руху ANO Андрея Бабіша прем'єр-міністром. Бабіш є обвинуваченим у справі про махінації з європейськими дотаціями.

Він досяг домовленості про створення коаліції з чеською Соціал-демократичною партією, представники якої в середині червня проведуть голосування з питання формування коаліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: