Чеські соціал-демократи почали голосування за коаліцію з партією Бабіша

Понеділок, 21 травня 2018, 12:17

Соціал-демократична партія Чехії почала внутрішнє голосування щодо того, чи варто створювати коаліційний уряд з рухом ANO прем'єр-міністра Андрея Бабіша.

Про це повідомляє Bloomberg.

Майже 18 тисяч членів СДП можуть проголосувати у період з 21 травня до 14 червня. Якщо члени партії нададуть свою згоду, соціал-демократи вдруге створять коаліцію з ANO, але їм все одно не вистачатиме голосів для більшості у парламенті.

Дві політичні партії разом матимуть 93 депутати у нижній палаті парламенту, що складається з 200 законодавців. Це означає, що їм доведеться обговорити підтримку від комуністів чи іншої партії за кожен закон, який вони хочуть прийняти, включаючи державний бюджет.

"Соціал-демократам не вдалося досягти успіху на виборах, і я переконаний, що єдиний спосіб, яким виборці можуть повернутися до нас, - переконати їх, що ми можемо щось зробити для них", - сказав лідер партії Ян Хамачек.

Опоненти Хамачека стверджують, що об'єднання з Бабішем, який перебуває під слідством, може ще більше нашкодити партії.

Нагадаємо, Бабіш раніше заявив, що у разі відмови соціал-демократів співпрацювати, навесні наступного року можна очікувати дострокових виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: