У центрі Кишинева проходить протест проти скасування виборів мера

фото
Неділя, 1 липня 2018, 14:59

У центрі Кишинева почався протест опозиції проти скасування результатів виборів мера столиці Молдови.

Про це повідомляє Newsmaker.

Присутні мають намір вимагати не тільки визнання дійсними результатів виборів мера Кишинева, але і кримінального переслідування суддів, які не затвердили мандат обраного мера Андрія Нестасе.

 
фото - newsmaker.md

За дві години до початку протесту в центр міста почали стягувати сили поліції. На ділянці за будівлею уряду на першу годину дня зібралися кілька автобусів зі співробітниками поліції. Крім того, кілька загонів чергують біля офісу Демократичної партії на вулиці Вірменській.

Учасники протесту зібралися на площі Великих національних зборів, люди продовжують приходити на площу. Серед протестуючих ходять поліцейські, які роздають людям листівки "Спасибі, що протестуєте мирно".

 
фото - newsmaker.md

Присутні скандують "Єдність", "Ми не здаємося, ми опираємося", "Геть диктатуру", "Злодії", "Свобода".

Перед присутніми виступила лідер опозиційної партії "Дія і солідарність" Майя Санду. Вона заявила, що у скасуванні виборів винен лідер Демпартії Володимир Плахотнюк.

"Сьогодні він віддав наказ скасувати вибори, результат яких йому не сподобався, завтра він може віддати наказ знищити тих, хто йому чинить опір. Не можна здаватися, не можна дозволити поставити нас на коліна. Все залежить від нас", - заявила вона.

Нагадаємо, опозиція почала протестні акції після того, як суд скасував результати виборів мера Кишинева, на яких переміг лідер партії "Платформа Гідність і правда" Андрій Нестасе.

29 червня Центрвиборчком Молдови на підставі рішення суду остаточно анулював результати виборів в Кишиневі і прийняв рішення завершити виборчий процес, тобто повторного голосування не буде. Таким чином, жителі Кишинева зможуть обрати мера тільки на чергових місцевих виборах в 2019 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.