Польща зробила новий суперечливий крок для заміни голови Верховного суду

Субота, 21 липня 2018, 10:39

Сейм Польщі у п'ятницю схвалив суперечливі закони для подальшого реформування судової системи, які дозволять керівній партії полегшити заміну голови Верховного суду Малгожати Герсдорф.

Як повідомляє BBC, очікується, що Сенат Польщі схвалить зміни у найближчі дні.

Цього місяця Герсдорф відмовилася іти у відставку та виконувати спірний закон, який змушує суддів іти на пенсію раніше.

Новоухвалені зміни дозволяють обрати наступника Герсдорф тоді, як у Верховному суді, що складається з 120 членів, є призначеними 80 суддів. Чинні правила передбачають обрання голови суду 110 суддями.

Правляча партія "Право та справедливість" сподівається, що зміни дозволять прискорити цей процес.

Інші нововведення, стверджують опоненти змін, призведуть до того, що суди нижчої інстанції потрапляють під більший політичний контроль.

У грудні минулого року Європейська комісія почала процедуру притягнення Польщі до відповідальності, заявивши, що судова реформа підриває незалежність судової влади.

Влада Польщі наполягає на тому, що зміни, деякі з яких вже набули чинності, спрямовані на оновлення неефективної системи і заміну суддів, які працюють ще з комуністичної епохи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.