Прем'єр Литви радить громадянам не користуватися Yandex.Taxi

Вівторок, 31 липня 2018, 17:13

Прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс пропонує не користуватися додатком приватного перевезення Yandex.Taxi, через надмірний збір програмою конфіденційних даних користувачів.

Про це пише Delfi.

"Я думаю, що ми, як і кожна людина, повинні в першу чергу оцінити. Ці загрози названі: надлишкові дані збираються без потреби. Принаймні, я пропоную не використовувати його. А інститути, які несуть відповідальність в тому числі і за нашу кібербезпеку, повинні чітко назвати і сказати, чи безпечно це, чи недостатньо безпечно. Така рекомендація недвозначно повинна бути представлена державним установам", - сказав Сквярняліс.

Він заявив, що очікує рішення Департаменту державної безпеки.

"Це безпека наших громадян. І якесь якщо програмне забезпечення може послабити нашу як особисту, так і державну безпеку, то це має бути сказано органами, це має бути оцінено, виходячи з інтересів нашої держави і громадян", - додав глава уряду.

Минулого тижня компанія Yandex.Taxi почала надавати послуги з перевезення у Вільнюсі, що одразу привернуло увагу муніципалітету та міських служб.

Мер Вільнюса Ремігіус Шимашюс звернувся до Департаменту державної безпеки з проханням повідомити йому, чи не становить Yandex. Taxi загрози національній безпеці, а Рада з конкуренції звернулася у зв'язку рекламою компанії, що нібито вводить в оману.

Очікується, що ДГБ свої висновки представить до кінця тижня. У свою чергу, литовський Національний центр комп'ютерної безпеки в понеділок заявив, що рекомендує не користуватися додатком Yandex.Taxi, поки він не проведе ретельне розслідування. Обіцяють зробити це максимум протягом двох тижнів.

Yandex.Taxi у Вільнюсі можна користуватися з минулого четверга, за твердженням представників компанії, послуги в столиці поширюються на 300 автомобілів. Програма працює на аналогічній основі, як Uber або Taxify. Yandex.Taxi представляється як міжнародна компанія, зареєстрована в Амстердамі, хоча програмісти працюють у Москві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...