До 2020 року на зовнішніх кордонах ЄС буде 10 тисяч прикордонників - Юнкер

Середа, 4 липня 2018, 09:45

Рада ЄС ухвалила пропозицію Єврокомісії розмістити до 2020 року 10 тисяч прикордонників на зовнішніх кордонах Євросоюзу.

Відповідна заява глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера опублікована на сайті комісії.

"Спочатку передбачалася перспектива 2027 року, тепер ця перспектива - 2020 рік. У цій скрутній ситуації союзу було необхідно приймати конкретні рішення", - сказав Юнкер.

За його словами, прикордонники повинні діяти також в третіх країнах з їхнього дозволу. Умову згоди третіх країн необхідно дотримувати і в центрах біженців, створення яких передбачається в Північній Африці.

"Ми не хочемо вирішувати долю Африки, а скоріше маємо намір обговорювати її з Африкою, зокрема, з північчю Африки", - зазначив глава Єврокомісії.

Тепер країни ЄС повинні здійснити конкретні заходи, сказав Юнкер, нагадавши про зобов'язання країн ЄС внести 500 млн євро в цільовий фонд для Африки.

Він також висловив жаль з приводу того, що наразі європейцям не вдалося дійти згоди щодо реформи системи надання притулку.

"Це безглузда ситуація. Необхідно, щоб виконати цю роботу під час австрійського головування (в Раді ЄС. - Ред.)", - додав Юнкер.

Нагадаємо, лідери ЄС на саміті домовились створити центри для біженців у тих країнах, які на це добровільно погодяться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: