Екс-агент ЦРУ заперечив причетність до російської спроби держперевороту в Чорногорії

Вівторок, 14 серпня 2018, 10:35

Колишній агент ЦРУ Джозеф Асад, ордер на арешт якого видали правоохоронні органи Чорногорії через причетність до спроби державного перевороту в балканській країні в жовтні 2016 року, вважає своє переслідування політичним, а режим у країні називає "диктатурою".

Асад дав інтерв'ю американському телеканалу Fox News, близькому до президента США Дональда Трампа, пише Vijesti.

У анонсі розмови з Асадом Fox News розповідає, що йдеться про людину, яка довгі роки була на "лінії фронту в боротьбі з терором", і що тепер Чорногорія розшукує його за звинуваченням у змові, щоб збити "диктатора цієї країни" прем'єр-міністра Міло Джукановича.

Екс-агент (нібито після звільнення з розвідуправління) два роки тому працював на політичного консультанта Арона Шавіва, якого, в свою чергу, вважають радником проросійської опозиції Чорногорії.

Асад виступив проти власної екстрадиції до Чорногорії і переконаний, що таким чином нинішня чорногорська влада бореться проти політичних опонентів. За його словами, США мають захищати тих, хто колись працював на американську державу та нагадує, що свого часу "рятував" від "Ісламської держави" християн Єгипту.

Він, як і Дональд Трамп в нещодавньому інтерв'ю тому ж Fox news, поставив під сумнів доцільність прийому Чорногорії в НАТО.

Як відомо, в жовтні 2016 року в Чорногорії відбулася спроба державного перевороту, в організації якого правоохоронні органи цієї країни звинувачують двох росіян, пов'язаних з російськими спецслужбами, та лідерів проросійської опозиції Чорногорії (руху Демократичний фронт).

У Чорногорії триває судовий процес проти двох росіян та 12 інших осіб. Слідчі вважають, що підозрювані планували вбити тогочасного прем'єр-міністра Міло Джукановича та, штурмувавши парламент, захопити владу. Росіян проходять судовий розгляд заочно.

16 жовтня в день парламентських виборів у Чорногорії заарештували 20 громадян Сербії, звинувативши їх у плануванні збройних нападів на державні установи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua