Парламент Республіки Сербської відмовився від визнання звіту про геноцид у Сребрениці

Вівторок, 14 серпня 2018, 18:42

Парламент Республіки Сербської проголосував за анулювання доповіді про масові вбивства в Сребрениці, яка визнала, що сили боснійських сербів порушили гуманітарне право, вбивши тисячі боснійців.

Відповідне рішення було прийнято на спеціальній сесії Національної асамблеї Республіки Сербської у вівторок, повідомляє Balkan Insight.

У звіті, який 14 років тому зібрали уряд і спеціальна комісія із подій у Сребрениці, підтверджено, що в липні 1995 року боснійські сербські сили вбили тисячі боснійців із східного боснійського міста та заявлено, що страти були серйозним порушенням гуманітарного права.

Але президент Республіки Сербської Мілорад Додік, який ініціював спеціальну парламентську сесію, заявив, що в документі містяться "помилкові дані" і він був створений під тиском високого представника міжнародної спільноти в Боснії того часу Педді Ешдаун.

"Злочин Сребрениці - це узгоджена трагедія з наміром сатанізувати сербів", - сказав Додік у зверненні до депутатів.

Додік зазначив, що він має намір об'єктивно підходити до подій в Сребрениці, маючи на увазі, що доповідь комісії за 2004 рік не включала в себе злочини проти сербів.

"Ми не маємо наміру заперечувати вбивства та злочини, що відбулися, але неможливо прийняти протиправну поведінку. Запустивши ініціативу з парламентом Республіки Сербської, ми не маємо наміру приховувати будь-яку інформацію про страждання боснійців", - додав він.

Парламент наказав урядові Республіки Сербської створити нову міжнародну комісію, яка протягом року повинна скласти нову доповідь про злочини в Сребрениці та "висвітлити всі невизначеності з першого звіту, а також включити в доповідь страждання сербів у Сребрениці та навколо міста".

Рішення не було підтримано боснійськими та хорватськими членами парламенту і викликало негативну реакцію боснійських політиків, які засудили цей крок як популістський жест, покликаний активізувати кампанію Додіка до виборів у жовтні.

Як відомо, Республіка Сербська є державним утворенням на території Боснії, частиною федеральної системи, розробленої після війни на Балканах в 1990-х роках.

Переважна частина населення - боснійські серби, вони виступають за тісні зв'язки з Белградом і в опозиції як до ЄС, так і боснійських мусульманських та хорватських організацій. Республіка Сербська неодноразово погрожувала провести референдум про незалежність.

Президент регіону Мілорад Додик є близьким союзником президента РФ Владіміра Путіна в Європі. Він також підтримує тісні зв'язки з лідеркою французьких правих Марін ле Пен та правою австрійською "Партією свободи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: