Джемілєв у Празі відповів Земану на слова про Крим

фото, відео
Вівторок, 21 серпня 2018, 15:10

Україна буде відстоювати свою цілісність, а не приймати від Росії які-небудь компенсації за анексію Криму, як це запропонував президент Чехії Мілош Земан.

Про це лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, запрошений на заходи, приурочені до 50-річчя окупації Чехословаччини Радянським Союзом, заявив на мітингу біля посольства Росії в Празі, передає Ukrinform.

"Ми в Україні дуже вдячні за позицію чеського керівництва, яке підтримує територіальну цілісність України, не визнає окупацію Криму, підтримує санкції Європейського союзу проти країни-окупанта", - сказав Джемілєв, зазначивши, що цього не можна сказати про всіх громадян Чеської республіки.

"Є у вас люди, які говорять, що потрібно погодитися з окупацією, що потрібно просто попросити у Росії гроші за окупацію і погодитися з окупантами. Ви, напевно, зрозуміли про кого я веду мову - це ваш президент Мілош Земан. Він сказав, що ми маємо попросити у Путіна, щоб він нам знизив трошки ціну за газ і трошки заплатив, і на цьому можна забути про окупацію Криму. Так от я хочу сказати: "Пане Земане, Україна не та країна, яка торгує своєю свободою і батьківщиною. Ми будемо відстоювати незалежність і цілісність нашої держави і звільнення до останнього сантиметра своєї території", - заявив Джемілєв.

За його словами, в окупованому Криму встановлений режим, "який набагато гірший радянського тоталітарного режиму - це бандитський режим".

Політик нагадав, що 50 років тому він разом з такими особистостями, як Павло Литвинов, Тетяна Баєва та іншими, вийшов на Красну площу і підняв гасло "Геть окупацію, руки геть від Чехословаччини!"

Нагадаємо, під час виступу в Страсбурзі президент Чехії запропонував заплатити Україні та узаконити анексію Криму. Земан визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене: "Крим – це анексія, без сумніву. Та це завершена справа (fait accompli)". Він також заявив, що настав час зняти санкції з РФ

1968 року лідер чеської Комуністичної партії Александер Дубчек проводив ліберальні реформи. Москва та інші країни Варшавського договору вирішили, що він зайшов надто далеко у своїй спробі створити "соціалізм з людським обличчям", відмовившись від цензури і дозволивши свободу слова в своїй країні.

У ніч з 20 на 21 серпня 1968 року в Чехословаччину увійшли кілька тисяч військовослужбовців з країн Варшавського договору, насамперед СРСР. Вони придушили повстання, що отримало назву Празька весна. Жертвами зіткнень стали понад 100 людей.

Після військового вторгнення СРСР почався період жорстких репресій, які тривали аж до чехословацької Оксамитової революції в 1989 році, яка поклала край комуністичному режиму в країні на 41-му році його функціонування.

Цьогоріч президент Чехії Мілош Земан вирішив не робити публічних виступів у зв'язку з 50-ю річницею вторгнення до Чехословаччини держав Організації Варшавського договору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.