40 відомих словаків і чехів закликають РФ звільнити Сенцова

відео
П'ятниця, 24 серпня 2018, 10:30

Понад 40 відомих кіномитців та діячів Словаччини та Чехії закликали владу активно вимагати звільнення Росією українського кінорежисера Олега Сенцова.

"Закликати Російську Федерацію негайно випустити Олега Сенцова терміново без будь-яких умов, оскільки життя Сенцова під загрозою. Закликати РФ негайно звільнити всіх політичних ув'язнених - українських громадян, які позбавлені волі з політичних міркувань, особливо тих, хто має тривалий термін голодування, що серйозно загрожує їхньому життю", - йдеться у заяві ініціативи "Словаччина та Чехія за Олега Сенцова.

"Наше мовчання, наша байдужість і потурання репресивного режиму роблять зло", -  йдеться у заяві.

Сенцов, ув'язнений за політичними звинуваченнями, почав голодування перед чемпіонатом світу з футболу, щоб підкреслити "досягнення" Росії в галузі прав людини.

Його утримують у російській колонії "Білий ведмідь" за Полярним колом, у Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив режисера до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримують в РФ.

За даними адвоката Дмитра Дінзьо, у Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню в Лабитнангі він не погоджується, а перельоту може не пережити. Сенцов написав двоюрідній сестрі Наталії Каплан, що "кінець близько".

ЄС виступив зі зверненням, закликавши РФ надати Олегу Сенцову необхідне лікування та звільнити усіх незаконно затриманих громадян України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.