Найбільший міграційний табір Греції можуть закрити через жахливі умови

Вівторок, 11 вересня 2018, 18:13

Найбільший міграційний табір Греції Морія можуть закрити наступного місяця, якщо органи влади не очистять "неконтрольовані об’єми відходів".

Про це заявила регіональний губернатор Крістіна Калогіру, вказавши на ризики для здоров'я населення, повідомляє Euractiv.

Табір Морія на грецькому острові Лесбос вже давно описується Організацією Об'єднаних Націй та іншими правозахисними організаціями як переповнений та непридатний для людей.

Більше 8,3 тисяч біженців та мігрантів у даний час перебувають у колишньому військовому таборі, живучи у морських контейнерах та наметах, хоча табір розрахований на 3100 осіб.

Губернатор провінції, до якої належить Лесбос, заявила, що інспектори з питань охорони здоров'я оголосили Морію "непридатною та небезпечною для здоров'я населення та навколишнього середовища".

За її словами, інспектори виявили "неконтрольовані обсяги відходів", зламані каналізаційні труби та переповнені сміттєві баки. Крім того, житлові приміщення не прибиралися належним чином, існував високий ризик передачі захворювань через переповненість і застійну воду, а також мух в туалетах.

"Ми даємо 30-денний термін... щоб виправити всі проблеми. Після закінчення терміну ми будемо забороняти його експлуатацію навіть за однією з вищезгаданих проблем", - йдеться у повідомленні губернатора на адресу міністра з питань міграції.

Лесбос, розташований недалеко від Туреччини, у 2015 році був головними "воротами" до ЄС для майже мільйона сирійців, афганців та іракців.

Нагадаємо, кількість біженців та мігрантів, які "застрягли" у центрах прийому на грецьких островах, перевищила 20 тисяч людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.