Газопровід Північний потік-2 несе військову загрозу для Європи - Зеркаль

Субота, 15 вересня 2018, 16:09

Будівництво Росією газопроводу Північний потік-2 може призвести до збільшення військової присутності РФ на Балтійському морі.

Про це сказала заступник голови МЗС Лана Зеркаль у виступі на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Ми бачили, як РФ збільшила свою військову присутність в Азовському морі під приводом захисту будівництва Керченського мосту. Так само можливе збільшення військової присутності РФ у Балтійському морі, що стане загрозою для Європи", - пояснила вона.

"Як можна вважати РФ надійним партнером, якщо вона не поважає правила та не виконує домовленості", - додала вона.

Голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболев під час виступу у цій же дискусії зазначив, що оцінює втрати України від будівництва Північного потоку-2 на рівні 3% ВВП країни.

"Газопровод невигідний у тому числі й німецькому бізнесу, оскільки ставить під загрозу весь Третій енергопакет. Однак, якщо Німеччина заборонить його будівництво, пан Путін буде дуже незадоволений, а його у Німеччині досі бояться", - додав Коболев.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?