Глава парламенту Косова вважає обмін територією із Сербією корисним Росії

карта
Понеділок, 3 вересня 2018, 12:35

Глава парламенту Косова Кадрі Веселі заявив, що країна не має наміру обмінювати свою північну територію на південні райони Сербії.

Про це пише PTC.

"Ви, можливо, нещодавно почули різні розмови про те, що Митровиця (територія на півночі Косова, - ред.) може бути частиною території якою торгують в переговорах з Сербією. Це чутки, які поширюють паніку серед громадян. Це проросійські голоси, просербські голоси. Mитровиця - це серце і гордість Косова", - сказав Веселі.

Як відомо, Євросоюз веде переговори про вступ із Сербією з 2014 року, але Брюссель наголошує, що жоден майбутній член ЄС не може мати територіальних або прикордонних суперечок.

Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Президент Сербії Александар Вучич наполягає: будь-яка майбутня угода з Косовом повинна бути результатом компромісу, ймовірно, референдуму. 

Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

Лідери ЄС давно виступають проти змін кордонів на тій підставі, що вони можуть призвести до перерозподілу інших кордонів на Балканах та ймовірно відродити етнічне насильство воєн 1990-х років. Крім того, Росія отримає аргументи для легалізації анексії Криму, окупованої частини Донбасу чи молдовського Придністров'я.

Зокрема такий сценарій, в разі реалізації, створює неприємний прецедент для Боснії та Герцеговини. Як відомо, у її складі є Республіка Сербська, лідери якої постійно наголошують на своїх планах добитися возз’єднання із Сербією.

Вашингтон заявив, що не буде втручатися в переговори щодо обміну територією між Сербією і Косово.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.