BBC вважає, що віце-президент Пенс чи його команда стоять за критикою Трампа

П'ятниця, 7 вересня 2018, 11:42

Британський мовник BBC вважає, що автором резонансної анонімної колонки у The New York Times із жорсткою критикою президента США Дональда Трампа з високою імовірністю є віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс або члени його команди.

До таких висновків BBC дійшло, проаналізувавши стиль письма анонімного автора.

Для аналізу тексту журналісти залучили програмне забезпечення, яке дозволяє визначити характерні риси авторської стилістики. Вони пропустили текст колонки через цю програму. Оскільки The New York Times стверджує, що автором є "хтось із адміністрації Трампа", журналісти вирішили застосувати цю ж програму для аналізу заяв, випущених протягом кількох останніх тижнів різними державними департаментами – включно з Білим домом та Пентагоном.

BBC окремо наголошує на застереженнях щодо обраного методу. Зокрема, не всі високопосадовці в уряді США виступають із публічними заявами, а ті, хто виступає, не завжди пишуть тексти самостійно.

Крім того, колонку опрацювали редактори The New York Times, тому не можна бути повністю упевненим, що газета не вилучила стилістичні характеристики навмисне – видання досі не підтвердило, робило воно це чи ні. Водночас редактор NYT зізнався, що був вражений "чіткістю та емоційним впливом письма".

За допомогою програми журналісти визначили, що середня довжина речень у колонці дуже невелика у порівнянні з урядовими заявами: всього 19,3 слова на речення. Наприклад, заява прес-секретаря Білого дому Сари Сендерс про Сирію від 4 вересня містила у середньому 31 слово на речення, а заява Трампа в листі до Сенату 28 серпня - 30 слів на речення.

"Є один офіційний представник адміністрації Трампа, чиї заяви та виступи завжди коротші, ніж у інших, а іноді – суттєво коротші. Його ім'я - Майкл Річард Пенс, віце-президент Сполучених Штатів Америки, і в четвер він заперечив, що є автором цієї колонки", - пише BBC.

За однією з версій, саме Пенс є автором колонки, оскільки у тексті було використане слово lodestar (дороговказ, зірка-орієнтир), яке віце-президент США неодноразово публічно використовував.

BBC не відкидає, що промови Пенса можуть писати його помічники. Однак журналісти проаналізували також колонки Пенса, коли він був ведучим на радіо у 1990-их роках. Аналіз підтвердив незмінний стиль: короткі та легкі для сприйняття речення, значно коротші, ніж традиційно в урядових заявах.

Крім того, анонім у колонці NYT часто використовує пасивний стан, що абсолютно нетипово для урядових заяв, у яких перевага надається активному стану. Пасивний стан натомість часто вживає у заявах Майк Пенс.

Нагадаємо, публікація у виданні New York Times авторської колонки анонімного високопоставленого чиновника із команди Дональда Трампа, присвячена аморальності та "нестабільній поведінці" Трампа, спричинила "полювання" всередині Білого дому за особистістю автора.

Автор публікації стверджує, що він є частиною "руху опору", який працює "зсередини", аби не допустити реалізації "найгірших відхилень" Дональда Трампа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua