Суд Берліна заборонив дизельні авто на основних дорогах

Середа, 10 жовтня 2018, 17:25

Суд Берліна заборонив проїзд старих дизельних транспортних засобів на декількох вулицях у центрі міста, щоб зменшити рівень шкідливих викидів у німецькій столиці.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Заборона стосується дизельних автомобілів, які підпадають під стандарти викидів Євро-5 або менше. Рішення має бути виконане до кінця березня 2019 року.

"У столиці нинішній план із очищення повітря не містить достатніх заходів для задоволення річних обмежень на двоокис азоту (NO2)", - заявили судді.

Місцеві ЗМІ оцінюють, що заборона вплине на 200 тисяч автомобілів, деяким з яких лише 3 або 4 роки, у тому числі торговців. Визначені зони включають 11 ділянок основних автомобільних артерій.

У Берліні щорічні середній рівень викидів двоокису азоту досягає 49 міліграм на кубічний метр, що значно вище ліміту у 40 міліграм, встановленого федеральним урядом.

Німеччина є однією країн, які вклалися у визначені ЄС терміни, щоб знизити рівень NO2 у міському повітрі, відкривши можливість для потенційних судових позовів.

Раніше влада Гамбурга закрила дві основні магістралі для старих дизельних двигунів, а Штутгарт заборонить їх на більшості вулиць з наступного року. Судді також нещодавно наказали заборонити дизельні авто в центрі Франкфурта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.