Раді Європи доведеться змиритися з призупиненням членства Росії – Ар’єв

Четвер, 11 жовтня 2018, 14:46

Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв вважає, що Росія намагається вплинути на РЄ своїми заявами про припинення роботи в організації.

Про це він заявив у коментарі "Європейській правді" у Страсбурзі.

Ар’єв вважає, що останні заяви генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, а також представників парламенту та МЗС РФ створюють тиск на західноєвропейські країни, щоби ті погодилися зменшити тиск на Росію. При цьому про повернення Росії до ПАРЄ у 2019 році вже не йдеться, наголосив депутат.

"Можна говорити, що в 2019 році росіян у ПАРЄ не буде. Зараз іде боротьба за те, чи буде взагалі Росія в Раді Європи", - додав він.

"Ми, тобто українська делегація, не проти збереження Росії у Раді Європи, але для цього росіяни мають принаймні демонструвати готовність крок за кроком виконувати вимоги організації. А Росія навпаки – крок за кроком віддаляється від них", - зауважив депутат.

А’рєв наголосив, що Рада Європи через шантаж з боку РФ опинилася перед необхідністю зробити вибір "у дилемі політичної доцільності і цінностей". "Через це Західній Європі доведеться сприйняти призупинення членства Росії – або доведеться говорити про припинення існування Ради Європи у нинішньому вигляді", - додав він.

Депутат також підкреслив, що наразі йдеться саме про призупинення членства Росії, а не про її виключення з організації.

9 жовтня у ПАРЄ планували розглянути питання про зняття санкційного тиску з РФ. Москва вже понад рік не платить гроші до бюджету РЄ та шантажує Страсбург припиненням своєї роботи в організації. Депутатам пропонували стати на шлях "прощення" – закрити очі на порушення Росії та забути про санкції щодо російських депутатів.

Проте на засіданні асамблея не знайшла голосів для зміни санкційних правил заради РФ і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

МЗС РФ звинуватило ПАРЄ в системній кризі в Раді Європи, а у Росії замислилися над замороженням членства в Раді Європи, не чекаючи виключення.

Детально про дебати та про те, в чому полягає перемога – в статті "Кремль програв битву за Страсбург: як підкилимна гра Ягланда призвела до поразки росіян у ПАРЄ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua