Скрипаль передав розвідці Британії компромат на союзника Путіна – ЗМІ

Вівторок, 2 жовтня 2018, 11:10

Колишній подвійний російський шпигун Сергій Скрипаль передав британській розвідці компромат на екс-керівника ФСБ і близького союзника Путіна Ніколая Патрушева.

Про це Скрипаль розповів торік у інтерв’ю редактору BBC Марку Урбану, який працював над книгою про шпигунів після "холодної війни", пише The New York Times. Найближчим часом книга вийде друком.

Як йдеться у матеріалі, Скрипаль передав британській розвідці секретну інформацію про корупційні схеми 1990-х років за участі Патрушева. За його словами, інформація про корупцію на найвищому рівні була засекречена.

Скрипаль повідомив, що офіцера ВМФ, який працював разом з ним в російській військовій розвідці, спіймали при передачі інформації західним спецслужбам. Його знайшли мертвим у 2004 році в військовому госпіталі після допиту агентами військової розвідки. Ймовірно, офіцера задушили.

Офіційною версією смерті було самогубство. Проте кілька його пальців були відрізані, у чому безпомилково прочитується жахливе послання, пише Times.

Британська розвідка дійшла висновку, що Скрипаль уник такої ж долі, оскільки під час допитів в Росії не згадував про корупційні мережі, що ведуть до Патрушева. На той час Патрушев був директором ФСБ. Патрушев пішов з цієї посади, але залишається близьким до Владіміра Путіна, обіймаючи посаду секретаря Ради безпеки Росії.

Видання відзначає, що інтерв'ю з Скрипалем у книзі Урбана "Справа Скрипаля. Життя на межі смерті російського шпигуна" вийде друком у США у вівторок. Книга не дає відповіді на питання, чому Скрипаля намагалися отруїти, але відображає найповнішу на сьогодні картину його життя як російського шпигуна і британського інформатора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.