Італія визнає порушення правил ЄС у бюджеті, але продовжить "маневр"

Понеділок, 22 жовтня 2018, 14:52

Італія готова обговорювати з Європейською комісією положення національного бюджету на наступний рік, але буде дотримуватися свого фінансового "маневру".

Про це заявив прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте на зустрічі з іноземною пресою, повідомляє Ansa.

"У листі в ЄС ми хочемо пояснити наш маневр, ми пояснили напрям нашої економічної політики, цілі, які ми маємо намір досягти, але ми готові сісти за стіл і продовжувати взаємодію з Європейською комісією", - сказав Конте.

Конте кілька разів повторив, що хоче конструктивного діалогу з Брюсселем і не ставить під сумнів роль Єврокомісії.

У той же час, він назвав неприйнятними негативні висловлювання європейських чиновників про бюджет ще до того, як Італія представила свою позицію.

"Якщо комісар ЄС перед легким маневруванням і до того, як прийшов лист ЄС, каже, що цей маневр буде відкинутий, я вважаю, що це неприйнятно", - сказав Конте, очевидно, маючи на увазі слова єврокомісара з питань бюджету Гюнтера Еттінгера, який сказав, що "передбачає рішення Єврокомісії щодо маневру Італії".

Міністр економіки Італії Джованні Тріа в своєму листи у відповідь на претензії Єврокомісії про порушення фінансових правил ЄС вказав, що бюджет Італії "не ставить під загрозу фінансову стабільність країни або інших країн Європейського Союзу".

"Якщо коефіцієнти дефіциту/ВВП і боргу/ВВП не будуть розвиватися відповідно до того, що планується, уряд зобов'язується втрутитися, вживши всіх необхідних заходів, щоб зазначені цілі суворо дотримувалися", - написав Тріа.

Що стосується структурного дефіциту, італійський уряд "усвідомлює, що обрав підхід бюджетної політики, який не відповідає правилам застосування Пакту стабільності і зростання".

"Це було важке, але необхідне рішення на тлі затяжної затримки у відновленні докризового рівня ВВП і драматичних умов, в яких знаходяться найбільш знедолені верстви італійського суспільства", - наголошується в листі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".