МЗС РФ відреагувало на голосування парламенту Македонії: "шантаж і брудні маніпуляції"

Вівторок, 23 жовтня 2018, 08:20

МЗС РФ вважає, що голосування у македонському парламенті щодо зміни назви країни відбулось із "брудними маніпуляціями", а самим процесом голосування керували США.

Про це йдеться у коментарі російського міністерства, опублікованому 22 жовтня на сайті відомства.

"Вісім голосів, яких не вистачало для отримання кваліфікованої більшості, були забезпечені шляхом шантажу, погроз і підкупу опозиційних депутатів. Троє з них – зовсім випадково - саме в цей день були звільнені з-під арешту, ще двом, котрі проходили у справах спецпрокуратури, обіцяна свобода, іншим в обмін на "правильне голосування" зроблені корупційні фінансові пропозиції", - заявили в МЗС РФ.

"Примітно, що посол США перебував у будівлі парламенту аж до закінчення засідання, що не залишає сумнівів в тому, хто керував цим процесом", - додали в російському відомстві.

У МЗС додали, що розглядають голосування у парламенті "як відверте нехтування всіма нормами". "Подібні брудні маніпуляції не можна вважати проявом волі парламентаріїв", - заявили у міністерстві.

Нагадаємо, пізно ввечері у п’ятницю парламент Македонії проголосував за зміну назви країни та розблокував її вступ до НАТО. За пропозиції уряду почати внесення змін до Конституції про зміну назви проголосували 80 депутатів із 120.

Для остаточного внесення змін парламентарям ще треба провести два голосування - простою та конституційною більшістю.

Назва держави має бути змінена попри провал референдуму з цього ж питання. Це дозволить розблокувати можливість Македонії вступити до НАТО та розпочати діалог про набуття членства у ЄС.

Докладніше читайте у статті "ЄвроПравди": "Македонія обирає НАТО та ЄС: чому зірваний референдум не зупинив перейменування держави".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua