Угорщина обурена словами Юнкера: об'єднання Румунії і Трансільванії - біль Будапешта

Вівторок, 30 жовтня 2018, 14:02

Угорщина відкидає критику президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, який засудив "риторику влади Будапешта" на тлі наближення сотої річниці румунського національного свята - об'єднання Румунії і Трансільванії 1 грудня.

Про це заявив угорський міністр закордонних справ та торгівлі Петер Сійярто, пише прес-служба уряду.

"Європа буде сильною та об'єднаною, якщо ми приймемо той факт, що певні історичні дати - це радість для декого, але викликають біль у інших", - підкреслив міністр.

"Було б також важливо не очікувати, що той, хто згадує подію з сумом, буде щасливим, тому що таке очікування є аморальним та несправедливим", - сказав Сійярто.

Як відомо, Будапешт продовжує заохочувати угорців Румунії боротися за національну автономію. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, зокрема близько 700 тисяч секеїв у східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?