Австрія: суд звільнив офіцера, підозрюваного в шпигунстві на користь РФ

Вівторок, 13 листопада 2018, 14:39

Суд Зальцбурга відхилив клопотання прокуратури про арешт до початку судового процесу австрійського полковника, який понад 20 років шпигував на користь ГРУ Росії.

Про це пише Kronen Zeitung.

У клопотанні підкреслювалося, що австрійський полковник, ймовірно, порушив параграфи 252 та 256 Кримінального кодексу Австрії: про розголошення державної таємниці і про розвідувальну діяльність на користь іноземної держави.

70-річному військовому пенсіонерові заборонили мати контактів з представниками армії. За даними преси, затриманий зізнався у шпигунській діяльності проти Австрії на користь Росії. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро, пишуть австрійські медіа.

Відень і Москва обмінялися з цього приводу різкими заявами. Глава МЗС Австрії Карін Кнайсль у зв’язку з цим скасувала заплановану поїздку до Москви. Вона заявила, що в разі підтвердження підозр у шпигунстві російсько-австрійські відносини будуть серйозно обтяжені.

Пізніше стало відомо, що прокуратура Відня почала ще одне розслідування відносно співробітника Федерального відомства із захисту конституції і боротьби з тероризмом (австрійської контррозвідки, BVT) також за підозрою в шпигунстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: