Посол Польщі заявив про прогрес в українсько-польському історичному діалозі

П'ятниця, 16 листопада 2018, 13:53

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло вважає, що прогрес в українсько-польському історичному діалозі є попри спроби радикальних сил шляхом провокацій посварити народи.

Про це він заявив у коментарі агенції "Укрінформ".

"Так, (прогрес. - Ред.) є. Хтось, хто говорить, що поступу немає, не розуміє, що він є і що діалог іде постійно. Є комісія істориків, є співпраця між інститутами національної пам'яті Польщі і України, є відкриття українських архівів у Хмельницькому, Одесі. Для польських істориків це найкраще, що може бути, бо ми там знаходимо шокуючі документи", - сказав Пєкло.

Водночас він зауважив, що частина радикальних сил з польського і українського боку і хотіли б "зреалізувати щось, щоб нас посварити".

"Але політичні еліти Польщі і України розуміють, що наше майбутнє - це спільна Європа і інтеграція України з європейськими структурами. Це є також питанням нашої спільної безпеки", - наголосив посол.

Наприкінці жовтня глава МЗС України Павло Клімкін анонсував кілька спільних кроків Києва та Варшави в рамках примирення у суперечках щодо історичних питань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.