Трамп дозволив застосування "летальної сили" проти мігрантів на кордоні

П'ятниця, 23 листопада 2018, 09:39

Білий дім дав американським військам дозвіл використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

Про це повідомляє The Times.

Глава адміністрації Білого дому Джон Келлі підписав розпорядження, що дозволяє військам використовувати "демонстрацію або застосування сили (в тому числі летальну зброю, де це необхідно), управління натовпом, тимчасове затримання та швидкий пошук".

Документ був підписаний після того, як президент Трамп пригрозив закрити весь кордон США та Мексики, якщо відновляться безлади.

"Якщо ми виявимо, що це досягло рівня, на якому ми можемо втратити контроль або де люди можуть почати наносити шкоду, ми закриємо в'їзд до країни на деякий час, поки ми не зможемо його контролювати", - сказав Трамп.

Телеканал NBC News зазначає, що раніше цього тижня Трамп уповноважив військових використовувати на кордонах свої правила взаємодії, а не внутрішні правила правоохоронних органів.

"Якщо виникне потреба, вони (війська – ред.) застосують летальну силу. Я дав дозвіл. Якщо виникне така необхідність", - зауважив Трамп.

Водночас, він висловив сподівання, що до цього не дійде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?