Генсек Ради Європи закликав уникати ескалації в Азовському морі

Понеділок, 26 листопада 2018, 13:02

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав уникати ескалації ситуації в Азовському морі.

Про це йдеться в його заяві на сайті РЄ.

"Вільне проходження Керченської протоки гарантується Угодою між Російською Федерацією і Україною про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Він був підписаний в 2003 році і вступив в силу в 2004 році", - йдеться в повідомленні.

"Згідно з даною Угодою, в Азовське море і Керченська протока є загальними територіальними водами. Угода повинна дотримуватися. Вкрай важливо уникати подальшої ескалації в регіоні ", - зазначив Ягланд.

У заяві не згадується про напад російських кораблів на два українських катери і буксир, також нічого не говориться про захоплення українських суден і моряків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.