Президент Латвії висунув лідера популістів на посаду прем'єра

Вівторок, 27 листопада 2018, 12:09

Президент Латвії Раймонд Вейоніс запропонував кандидатуру лідера популістичної партії KPV LV Алдіса Гобземса на посаду прем'єр-міністра і доручив йому спробувати сформувати уряд.

Про це повідомляє Delfi.

Партія KPV LV ("Кому належить держава") отримала підтримку 14,1% виборців на парламентських виборах у листопаді і посіла друге місце після проросійської соціал-демократичної партія "Злагода" (Saskaņa).

 
Алдіс Гобземс (фото Delfi).

Гобземс тепер має два тижні для переговорів про формування уряду. За цей час повинні бути відомі всі міністри і намічений план робіт, а головне - сформована така коаліція, яка отримає більшість в парламенті.

Минулої п’ятниці Вейоніс попередив партії, які пройшли у парламенту, що вони мають до понеділка висунути кандидата у прем’єри. Цього не сталося і глава держави сам визначився із кандидатурою.

Гобземс став другим номінованим президентом кандидатом. Раніше сформувати уряд намагався лідер Нової консервативної партії (третє місце на виборах) Яніс Борданс. Переговори тривали тиждень, проте врешті-решт частина потенційних партнерів по коаліції відмовилися працювати під керівництвом Борданса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.